چرا ایمیل مارکتینگ جواب می دهد ؟

بیش از آنچه سرمایه می گذارید به دست می آورید.

بازاریابی ایمیلی نسبت به دیگر رویکردهای بازاریابی اینترنتی بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را دارد. تحقیقات اخیر نشان می دهد که به ازای هر یک هزار تومان هزینه در بازاریابی ایمیلی ، می توانید انتظار بازگشت حدود ۴۶ هزار تومان را داشته باشید. اگر این مورد نظر شما را جلب نمی کند، شاید این آمار بتواند جالب توجه باشد ؛ بازاریابی ایمیلی نسبت به دیگر رویکردهای بازاریابی اینترنتی بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را دارد. به علاوه همان گونه که اشاره شد، بازاریابی ایمیلی به صرفه است و برای آغاز آن به سرمایه گذاری چند صد هزار تومانی نیازی نیست. میتوانید با یک کمپین ایمیلی بسیار ساده شروع کنید و رفته رفته آن را توسعه بدهید.

هر کسی می تواند از آن سود ببرد.

مزیت دیگر ایمیل چند منظوره بودن آن است. هزینه پایین و فراگیر بودن ایمیل آن را تقریبا برای هر شرکتی دست یافتنی می سازد. ایمیل زمینه بازی را در بین تجارت ها همتراز میکند. چه یک تجارت کوچک را اداره کنید و چخ جزء ۵۰۰ شرکت موفق باشید، می توانید به یک اندازه از مزایای ایمیل سود ببرید. ممکن است برخی از شرکت ها نتوانند از عهده هزینه های سنگین کارزارهای تبلیغاتی یا دیگر ابتکار عمل های پرخرج برآیند، اما همه می توانند بر روی یک برنامه دقیق بازاریابی ایمیلی سرمایه گذاری کنند.

با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید

اجازه دهید راجع به وفاداری برند صحبت کنیم. هم اکنون چه کار می کنید تا مشتریان جاری و بالقوه خود را به ” برند ” ، محصول یا خدماتتان متعهد سازید؟ آیا این کار جواب میدهد؟ اطمینان دارید؟ ایمیل راه بسیار خوبی برای ایجاد وفاداری برند است. یکی از اشتباهات رایج بازاریابان این است که به ایمیل به عنوان ابزار ارتباطی فکر نمی کنند. اگر از ایمیل، بدون استراتژی صحیح ، جهت ارسال پیام از اینجا به آنجا استفاده کنید، به احتمال زیاد درست کار نخواهد کرد و برگشتی را که پیشتر به آن اشاره کردیم موجب نخواهد شد. مزیت واقعی ایمیل ، در استفاده از آن جهت توسعه روابط طولانی مدت است.

قابل اندازه گیری است

آیا دوست دارید بدانید که در ماه گذشته چه کسانی تبلیغات شما را در فلان مجله پر خواننده دیده اند؟ بهتر از آن ، آیا آن ها نسبت به آن واکنشی نشان داده اند؟ از آنجا که ایمیل قابل اندازه گیری است، این ها مواردی هستند که شما می توانید از کارزارهایتان ( اگر به خوبی انجام بگیرند) بیاموزید. بخشی از مقبولیت ایمیل از این نکته ناشی می شود که بازاریابان را قادر می سازد از بررسی کارزارهای خود و استفاده از اطلاعات آن برای تغییر جهت یا اقدامات اصلاحی درس بگیرند.

می تواند بسیار هدفمند باشد

اگر اطلاعاتی از قبیل جسن ، سن یا علایق مشتریان خود را جمع آوری کنید، همه چیز را برای ایجاد کارزارهای بازاریابی ایمیلی هدفمند و مرتبط در اختیار خواهید داشت. شما می توانید پیام ها را متناسب با مخاطبان خاص سفارشی کنید و موضوعات و پیشنهادهای متناسب با هر یک را برایشان ارسال نمایید. در نهایت مشترکان آنچه را که می خواهند دریافت می کنند و شما نیز آگاهی بیشتری از واکنش های بخش به دست می اورید و به این ترتیب می توانید ایمیل های متناسب تری به صندوق های آن ها ارسال کنید.

فوری و عملکردی است

همه ما شنیده ایم که زمانبندی یعنی همه چیز. می توان چنین گفت که ایمیل فوری و کاربردی است. پیشنهاد ارتقا از طریق ایمیل با درخواست واضح پیگیری می تواند تاثیر شگرفی بر درآمد داشته باشد. هیچ کانال دیگری به شما اجازه نمی دهد در چنین زمان کوتاهی مستقیما به مشتری خود دسترسی داشته باشید. به دلایل فوریت آن، ایمیل می تواند در حل مسائل شگفتی بیافریند یا کالاهای مانده در انبار را در شرایطی که نیازمند مراودات وقتگیر و حساس هستند به فروش برساند.

با دیگر روشها بخوبی عمل می کند

اگر مزایای ایمیل به خودی خود کافی نباشند، ترکیب آن با دیگر کانال ها یا تلاش های بازاریابی به خوبی جوابگوست. تاثیر استفاده از ایمیل را در بالا بردن ترافیک سایت خود در نظر بگیرید. شاید یک صفحه سفید جدید در سایت خود ارائه می کنید و به جای این که صبر کنید تا تبلیغات اخیرتان تاثیر خود را بگذارد یا مشتریان شما آن را پر کنند، مایلید یک ایمیل بفرستید تا ترافیک سایت خود را بالا ببرید. همچنین می توانید برای مشارکت در رویدادهای ویژه ایمیل بفرستید ( هم آنلاین و هم آفلاین). این ها فقط معدود روشهایی هستند که می توانید به کمک آنها ایمیل را یک قدم جلوتر ببرید. آنها را امتحان کنید.

اگر مالک سایتی هستید و قصد دارید فعالیت خود را گسترش دهید، همکاری با میل اسکین یکی از راه های رسیدن به هدفتان است. تجربه ۷ سال گذشته در اجرای ایمیل مارکتینگ میل اسکین را نه تنها در قالب یک آژانس تبلیغاتی موفق، بلکه بعنوان یک دوست و همکار در کنار این سایت‌ها معرفی کرده است.