۴ اشتباه هنگام استخدام طراحان وب‌سایت

برای بسیاری از افراد پیدا کردن و انتخاب طراح وب مناسب باعث سردرگمی می‌شود. ابعاد و فاکتورهای قابل توجه زیادی وجود دارند. اگر در این شرایط قرار گرفتید از این ۴ اشتباه رایج اجتناب کنید.

 

۱- تصمیم‌گیری تنها بر مبنای قیمت
اگرچه هزینه‌ی طراحی وب همواره فاکتور مهمی در روند تصمیم‌گیری محسوب می‌شود اما این عامل نباید بدون در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر، تنها مبنای انتخاب شما باشد. اگر وب‌سایتی تجاری بنا می‌کنید، این وب‌سایت به دارایی ارزش‌آفرینی برای کسب‌وکار شما تبدیل می‌شود. سعی کنید به آن به چشم بار سنگین مالی نگاه نکنید، بلکه به عنوان موهبتی به آن نگاه کنید که شانس جذب فرصت‌ها و مشتریان جدید را به همراه دارد.

با انتخاب ارزانترین گزینه، احتمالاً وب‌سایتی که نیازتان را پاسخگو باشد نخواهید داشت. از طرفی دیگر قیمت بالا لزوماً مساوی کیفیت بالا نیست. ممکن است برخی از طراحان وب که کار را ارزان‌تر به اتمام می‌رسانند، نتیجه‌ی نهایی و سرویس بهتری از شرکت‌های طراحی وب گران‌قیمت ارائه دهند.

شما باید بر مبنای فاکتورهای بسیاری از جمله قیمت، کیفیت، میزان ارتباط طرف مقابل با شما، زمان تحویل کار و… تصمیم بگیرید.

 

۲- بی توجهی به کار تخصصی
اگر زیاد با طراحی وب آشنا نباشید احتمالاً به این حقیقت آگاه نیستید که حوزه‌ها و انواع مختلفی از طراحی وجود دارند که یک طراح خاص ممکن است در آنها تخصص داشته باشد. واضح است که شما برای رسیدن به مطلوب‌ترین نتیجه باید به دنبال کسی باشید که در طراحی مورد نظر شما تخصص و تجربه داشته باشد.

برای مثال، اگر به طراحی‌های مینیمالیستی علاقمند هستید، کسی که نمونه آثارش پر از وب‌سایت‌های شلوغ و پر زرق‌وبرق می‌باشد را انتخاب نکنید، یا برعکس.

این موضوع کاملاً بدیهی به نظر می‌رسد، اما در بسیاری از اوقات وقتی که بین ابعاد دیگر تصمیم‌گیری می‌شود، تخصص نادیده گرفته می‌شود. برای گرفتن بهترین نتیجه باید ایده‌ای خوب در مورد نوع وب‌سایتی که می‌خواهید، داشته باشید و به دنبال کسی باشید که نیازهایتان را پاسخگو باشد.

 

حتما بخوانید  دانلود رایگان نکات ایمیل مارکتینگ

۳- بی توجهی به بروزرسانی و رسیدگی در آینده
فارغ از از اینکه وب‌سایت شما چقدر خوب بنا شده است، هرازگاهی نیاز به رسیدگی و بروزرسانی دارد. با طراح انتخابی خود راجع به این خدمات و هزینه‌ی آن صحبت کنید.

معمولاً، اگر از طراح وب اصلی بخواهید بروزرسانی و رسیدگی را انجام دهد بهترین نتیجه را می‌گیرید. هیچکس وب‌سایت را به اندازه‌ی طراح آن نمی‌شناسد. اگرچه ممکن است در دفتر کار یا اطراف خود کسی را داشته باشید که بتواند بروزرسانی را انجام دهد که در این مورد، شایان توجه است.

هزینه حفظ و نگهداری همیشه باید مدنظر شما باشد. اگر طراحی را استخدام کنید، سپس قادر به تکمیل بروزرسانی‌ها نباشید، وب‌سایت شما خیلی زود منسوخ و ناکارآمد می‌شود.

 

۴- استخدام کسی که وب‌سایت‌های سازگار با موتورهای جستجو نمی‌سازد.
بهینه‌سازی موتور جستجو موضوع مهمی است و فراتر از صرفا ساختار سایت می‌باشد. اگر با بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) آشنا نیستید، ارزیابی ساختار سایت برایتان دشوار خواهد بود. از طراحان وب مورد انتخاب خود بپرسید موتورهای جستجو تا چه حد بر روی تصمیمات آنها در طول روند طراحی تأثیر می‌گذارد.

برگرفته از: www.vandelaydesign.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *