۷ ترفند برای اینکه محتوای وبسایت شما مانند ویروس فراگیر شود

آیا تا به حال برایتان پیش آمده در هنگام وبگردی خود را غرق خواندن مطلبی ببینید و به خود بگویید: چرا این مطلب را می‌خوانم؟ دلایل خوبی برای اینکه چرا در تله‌ی برخی مطالب گیر می‌افتید وجود دارد.
از آنجایی که بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارها ضروری است، نیاز است تا بدانید که بهترین ترفندها برای اینکه مطالب شما توسط مخاطبین خوانده و به اشتراک گذاشته شوند، کدامند.

 

۱- ایجاد لیست، x روش و نکته
ارائه محتوا بصورت لیستی از مطالب، روشی عالی برای افزایش کلیک و به اشتراک گذاشته شدن است. استفاده از عباراتی چون “۵ روش عالی” یا “۱۰ نکته” برای متنی که تهیه می‌کنید روشی آسان برای جذب مخاطب محسوب می‌شود.

 

۲- مشکلات رایج
مردم دوست دارند از اشتباهاتی که باید از آنها پرهیز کنند آگاه باشند. بنابراین از دیدگاه مشکلاتی که در جستجوی آن هستند به مطلب خود چارچوب دهید؛ مانند “مشکلات رایج تکنولوژی برای کسب‌وکارهای کوچک”

 

۳- گروهها را مقایسه کنید.
انسان‌ها عاشق رقابتند. ما دوست داریم تناقض موجود بین گروه‌ها را در یک قالب رقابتی مشخص مشاهده کنیم. موارد مختلف را با هم مقایسه کنید برای مثال مقایسه‌ی زنان با مردان، تجارت‌های کوچک با تجارت‌های بزرگ و مواردی از این قبیل. به عنوان مثال ” چرا زنان زودتر از مردان تکنولوژی را می‌پذیرند؟”

 

۴- هنجارها را به چالشی غیرمنتظره بکشید.
شاید یکی از موفق‌ترین ترفندها این است که نقطه‌نظری همه گیر را به چالش بکشید. مثلاً “چرا افراد باهوش کارآفرینان بدی می‌شوند.”

 

۵- درصدها و مقادیر
اضافه کردن اعداد و ارقام به مطالب وسعت می‌دهد، مثلاً “چرا ۹۰ درصد کسب‌وکارهای کوچک در معرض هک شدن قرار دارند” که بر اهمیت این موضوع تأکید می‌کند.

 

حتما بخوانید  5 روش جالب برای افزایش لیست ایمیل ها از طریق شبکه های اجتماعی

۶- اخبار مرتبط
اگر بتوانید راهی برای ارائه‌ی مطالب مرتبط با اتفاقات، داستان‌ها و اخبار روز پیدا کنید، واقعاً نتیجه خواهید گرفت. استفاده از این فرمت، مادامی که در چرخه‌ی اخبار قرار داشته باشید بسیار عالی است، اما احتمالاً نسبت به بقیه‌ی فرمت‌ها اینگونه مطالب زودتر دوام خود را از دست می‌دهند.

 

۷- رویدادهای خاص در تقویم
در آخر، می‌توانید رویدادهای مهم در تقویم مانند تعطیلات خاص را در مطالب خود بگنجانید که روشی برای جلب توجه افراد است. بطور مثال در ایام عید محتوایی متناسب با حال و هوای آن زمان انتشار دهید.

برگرفته از: www.entrepreneur.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *