چگونه لینک پروفایل خود در گوگل + را کوتاه و زیبا کنیم؟

همانطور که اکثر شما اطلاع دارید،گوگل مدتی قبل شبکه اجتماعی خود را به نام گوگل پلاس (+ Google) راه اندازی کرد که در همین مدت اندک توانسته است بیش از ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ عضو را جذب خود نماید که رکوردی دست نیافتنی به نظر می رسد.البته یک از مهم ترین علت های آن را می توان در قابلیت جدید این سرویس جستجو کرد که همان حلقه یا circle نام دارد.به طوری که شما می توانید روابط خود را با ایجاد حلقه های متفاوت ،لایه بندی کنید.فرضا اگر می خواهید یک تصویر خانوادگی را فقط اعضای خانواده شما ببینند،می توانید یک حلقه بنام خانواده من ایجاد کنید و مطالب مورد نظر را فقط با همان حلقه به اشتراک بگذارید.

البته در اینجا نمی خواهیم در مورد خصوصیات گوگل + صحبت کنیم.بلکه می خواهیم یکی از مشکلاتی را که ممکن است در مورد این سرویس برایتان پیش آمده باشد را برطرف کنیم و آن آدرس طولانی پروفایلی است که گوگل + برای شما می سازد.

فرض کنید می خواهید این آدرس طولانی را به دوست خود بدهید،حالا چند نفر هستند که می توانند این آدرس طولانی را حفظ کنند که ۲۱ عدد هم دارد ! آیا نمی خواهید به جای آن یک لینک چند حرفی به اختیار خود داشته باشید؟پس با ما همراه باشید .

۱٫  +me 

سایت پلاس می ،می تواند آدرس پروفایل شما را به صورت زیر تغییر دهد:

http://plusme.ir/ali

 

نکته دیگر نیز در مورد این سایت این است که برخلاف دیگر سایت ها ،شما می توانید برای یک لینک ،چندین آدرس کوتاه شده ایجاد کنید.در ضمن علاوه بر آدرس گوگل +،می توانید سایر آدرس های مورد نظرتان را نیز کوتاه کنید.مثل پروفایل تان در فیس بوک،تویتتر،لینکدین و … .

 ۲٫  gplus.to

 

حتما بخوانید  کنترل اینباکس خود را در دست بگیرید: بهترین روش ها برای مدیریت ایمیل در سرویس جی میل

این نیز یکی از اولین سایت هایی است که برای اینکار ایجاد شد.در کل کارش مانند دیگر سایت هاست فقط به جای لینک کامل ،باید همان ۲۱ رقم آخر لینک پروفایل تون رو درش وارد کنید.در ضمن نسخه ایرانی این سایت نیز در آدرس  gplus.ir در دسترس است.

۳٫   gplus.name

۴٫   myplus.name

 

امیدوارم استفاده کرده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *